0

Artur BARTKIEWICZ

malarz

OSTATNIE OSIĄGNIĘCIA
Miejsce 2

II Nagroda – Porównania 24, BWA Sandomierz

[więcej]

Miejsce 1

Nagroda Prezydenta Miasta Kielce

[więcej]

Miejsce 1

Nagroda Prezydenta Miasta Ostrowca

[więcej]

O MNIE

Brak artykułów

O sobie

Urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim w 1980 roku. Jest absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Dyplom magisterski z malarstwa z wyróżnieniem uzyskał w 2005 roku w pracowni prof. Ewy Pełki. Aneks do dyplomu z projektowania przestrzeni zrealizował w pracowni prof. Ryszarda Ługowskiego. Po studiach w latach 2005-2009 współpracował z macierzystą uczelnią, jako wykładowca w pracowniach malarstwa i rysunku.

 

Twórczość z zakresu malarstwa, rysunku, fotografii i działań multimedialnych. Zajmuje się także  działalnością kuratorską, edukacyjną oraz projektową.

 

W latach 2015 i 2016 współpracował przy projektach kuratorskich z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Od 2008 roku koordynuje działania kuratorskie związane z Międzynarodowym Jesiennym Salonem Sztuki, organizowanym jako biennale przez BWA Ostrowiec. Był współorganizatorem i kuratorem Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego – Karczówka 2011. Od 2013 r. wspólnie z Lucyną Gozdek współtworzy duet kuratorski, zajmujący się organizacją wystaw sztuki współczesnej na Ukrainie.

 

W 2018 r. obronił doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych.

 

Uczestniczył w ponad dziewięćdziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Słowenii, na Ukrainie, we Włoszech.

Zorganizował 5 wystaw indywidualnych. Uczestniczył w szeregu międzynarodowych, krajowych sympozjach i plenerach artystycznych. 

 

Wystawy indywidualne:

2016 –„Strefa” – Galeria Łaźnia, Radom
2015 – „Przestrzeń dyskursywna"– Galeria U, Warszawa
2014 – „Internal Space"– Galeria Pod Czerwonym Dachem, Ożarów
2012 – „Artur Bartkiewicz – w stronę obrazu” – BWA Ostrowiec
2007 – „Artur Bartkiewicz – malarstwo" – Mediateka, Kielce

Galeria
Dołącz do
swoich znajomych!