1

Krzysztof CIOK

malarz

OSTATNIE OSIĄGNIĘCIA

Brak osiągnięć

O MNIE

Brak artykułów

O sobie

Krzysztof Ciok urodził się w 1959 r. w Kętrzynie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1988 r. obronił dyplom w pracowni prof. Jana Tarasina. Ukończył także grafikę w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej i rysunek w pracowni Mariana Czapli. Edukację dopełniły studia pedagogiczne przy ASP.

Od końca lat 70. Krzysztof Ciok należy do ostrowieckiego środowiska artystycznego. Jest jednym z jego najbardziej znanych przedstawicieli, współtworzył m.in. Grupę 10.

W Ostrowcu Świętokrzyskim pracował również jako nauczyciel plastyki w LO im. S. Staszica oraz w Państwowym Ognisku Plastycznym.

Krzysztof Ciok uprawia technikę malarstwa olejnego, linoryt i akryl. Jego prace były prezentowane na niemal 30. wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą. Znajdują się one w wielu kolekcjach muzealnych i, przede wszystkim, zbiorach prywatnych.

W 2013 r. Krzysztof Ciok obchodził jubileusz 35-lecia pracy twórczej. Z tej też okazji odbyła się duża wystawa w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, będąca retrospektywą artystycznego dorobku.

 

 

Nasze Talenty

Galeria
Dołącz do
swoich znajomych!