


Znaleziono 6 wpisów
Sądowe analizowanie ojcostwa narzuca – w przeciwieństwie do testu dla własnej informacji – zastosowania pewnych norm zgodnych ze wzorcami narzuconymi przez krajowe sądownictwo.
Czas wykonania badania na ojcostwo bywa zmienny w zależności od laboratorium. Standardowo wynosi on w przybliżeniu od pięciu do czternastu dni roboczych. Pewne firmy są w stanie wydać wiarygodny wynik badania w znacznie szybszym czasie, nawet od trzech do pięciu dni. Sytuacje życiowe pacjentów są czasem jednak trudne. Nie rzadko klientom zależy na jeszcze szybszym otrzymaniu wyniku analizy ojcostwa.
Niedawno na własnej skórze doświadczyłem jak trudnym zadaniem jest wybór laboratorium do badania na ojcostwo. Oferty testów są tak mnogie, że można się w tym wszystkim pogubić. Stało się oczywistym że przy wyborze laboratorium do analizy domniemanego ojcostwa trzeba spojrzeć na sporo ważnych szczegółów. Należy np. dowiedzieć się czy wyniki uwzględniają charakterystyczne układy alleli uczestników analizy. Z jakiego powodu jest to ważne? Już za moment się tego dowiemy.
Analizy DNA to w dzisiejszych czasach najpewniejsza droga badania biologicznego pokrewieństwa pomiędzy domniemanym rodzicem, a dzieckiem. Pozwalają one pozbyć się wszelkich wątpliwości. I choć badania DNA wymagają wykonania całego szeregu trudnych czynności, to ze strony klienta jest to proces bardzo prosty, obejmujący raptem kilka etapów. Za chwilę omówimy krótko każdy z nich.
Badania ojcostwa stają się z dnia na dzień bardziej dostępne. To właśnie dzięki nim możliwe jest precyzyjne zweryfikowanie prawdopodobieństwa pokrewieństwa pomiędzy biorącymi udział w badaniu osobami. Pacjenci decydujący się na tego typu ekspertyzy posiadają 2 opcje do wyboru. Mogą przeprowadzić bowiem test prywatny, ale również badanie na potrzeby sądowe. Na czym polega różnica? Czy któryś z nich jest bardziej wiarygodny?
swoich znajomych!
z innymi!